Lanie wody

felietony i inna twórczość literacka

Diagnoza kulturalna nie boli!

Chwałowice to kolejna dzielnica, która mogła przejść proces diagnostyczny w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne". Wcześniej z realizacją działania zmierzył się Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu.

Sztuka wyraża, uzdrawia, prowadzi

Sztuka dotyka nas w przeróżny sposób: przez obraz, muzykę, rzeźbę, słowo, ruch… Mamy ten dar odbierania jej zmysłami i odczuciami, indywidualnie możemy dobierać ją do naszej indywidualnej osoby i potrzeb. A co, jeśli tak naprawdę mamy możliwość nie tylko jej podziwiania, ale również każdy z nas jest zdolny do procesów twórczych, uwalniając swoją ekspresję?

Prawdziwa Iluzja

Wiele osób twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak magia. Jest to po prostu wymysł ludzki prezentowany za pomocą efektów specjalnych w filmie. Czy aby na pewno? Z brakiem namacalnej magii możemy się zgodzić, jednak z tematem efektów specjalnych przeznaczonych tylko do filmu można już polemizować. Współcześnie wirtualna rzeczywistość jest na tyle zaawansowana, że oszukuje nasz mózg w zaskakujący sposób. Zastanawialiście się kiedyś od czego to się zaczęło?

Cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.
⟶ Czytaj więcej