Na haczyku

wywiady z ciekawymi osobowościami

Jeśli jesteś kreatywny – poradzisz sobie w życiu

Artystka i bizneswoman. Pięć lat temu zrezygnowała z pracy projektanta w Warszawie i postanowiła w Rybniku założyć własną markę modową „Mellody”. Dziś sprzedaje ubrania na całym świecie. Z Sonią Tattam rozmawiamy o jej marce, modzie w Rybniku i korzyściach płynących z lekcji plastyki.

Nie mam potrzeby bycia na scenie

Tomasz Manderla to postać ze świata rybnickiej kultury, zajmuje się wieloma rzeczami: muzyką, fotografią, video. Z wykształcenia skrzypek po Akademii Muzycznej w Katowicach. Edukacji poświęcił 12 lat, ucząc gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej. Obecnie eksperymentuje, poszukując nowych brzmień, form, rozwiązań, łącząc dźwięk z obrazem, video, literaturą, tańcem, teatrem oraz technologią. Stymuluje go to, co nowe, zmienne, co nie jest powielaniem tego, co było.

Trójca psycho-artystyczna

Artysta alternatywny, plastyk, scenograf, fotografik, aktor, reżyser, scenarzysta, happener. Twórca rzeczy, obrazków oraz literek raczej psychicznie niezrównoważonych. Założyciel ManuFUCKtured SKAVEK.Q. Production – fabryki rzeczy psychicznie niezrównoważonych, Psycho Foto Terror Brigade „POSITION 69” – fabryki fotografii psychicznie niezrównoważonych oraz Fabryki Niby-Filmów. Człowiek-orkiestra Sławomir Kubat.

Cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.
⟶ Czytaj więcej