Pandemiczne zdjęcia

Stowarzyszenie Kloszart

Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Kloszart - jeden z klubów studenckich ACK Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Inicjatywa prowadzona przez Mateusza Mirczyńskiego zrzesza artystów różnych dziedzin i realizuje projekty artystyczne na wielu płaszczyznach sztuki. Od spektakli teatralnych i wystaw, przez filmy i sesje zdjęciowe, na muralach i instalacjach artystycznych nie kończąc. Pomysłodawcą sesji wykonanej przez Przemysława Kocha jest Mateusz Mirczyński.

Pandemiczne zdjęcia Przemysława Kocha

Jaka jest geneza projektu?

Mateusz Mirczyński: Przemka i jego twórczość poznałem podczas sesji zdjęciowej zespołu, w którym miałem śpiewać. Ostatecznie zespół się rozpadł, ale fotografii Kocha się tak łatwo nie zapomina! Kilka miesięcy później wpadłem na pomysł pandemicznej sesji zdjęciowej na naszym kampusie uniwersyteckim. Dawniej kampus był oblegany i zawsze było mnóstwo studentów, jednak podczas pandemii gdy przejeżdżałem przez Kortowo, to czułem się prawie jak Will Smith w I am legend haha. Zadzwoniłem do Przemka, przedstawiłem mu koncepcję zdjęć i od razu w to wszedł.

Jak wyglądała praca na planie zdjęciowym? 

Mateusz Mirczyński: Przemysław to profesjonalista i mimo, że wiedziałem, że ten projekt się uda a styl Przemka idealnie pasuje do tego tematu, to efekt nadal rozwalił mnie na łopatki. Mieliśmy wspaniałą ekipę, świetną atmosferę na planie i przychylność instytucji uniwersyteckich, dzięki czemu wszystko przebiegło bajkowo. Mam nadzieję, że to nie ostatni tego typu projekt.

 

Przemysław Koch (ig: @przemyslaw_koch) – laureat FujiFilm Grand Prix Trophy 2021 i reprezentant Polski w prestiżowym konkursie World Photographic Cup 2020. Więcej zdjęć na stronie Przemka Kocha

Mateusz Mirczyński (ig: @mirczynski) – od 2017 roku prezes Kloszartu i pomysłodawca pandemicznej sesji zdjęciowej.

Obserwuj Kloszart na instagramiefacebooku

Publikacja: 29-05-2021

Cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.
⟶ Czytaj więcej