Spośród ponad 1200 nadesłanych zdjęć Jury wskazało jako najlepsze prace Jeremiego Astaszowa i Bartłomieja Barczyka w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu” oraz prace Maurycego Stankiewicza w kategorii „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”, którego premiera odbyła się w sezonie 2020/2021. Wystawa pokonkursowa ruszyła w Polskę. Pierwszy przystanek na trasie to Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
Do VII edycji Konkursu Fotografii Teatralnej zgłosiło się aż 76 fotografek i fotografów, którzy przesłali prace wykonane między 1 września 2020 a 31 sierpnia 2021. Wśród nich znaleźli się zarówno artyści od lat fotografujący polski teatr, jak i debiutanci. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 17 lat, najstarszy 66 lat. Fotografie zostały wykonane w 38 miejscowościach.
Dwie równorzędne pierwsze nagrody w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu” Jury jednomyślnie przyznało Jeremiemu Astaszowowi za zdjęcie „Wytrych do teatru” z Teatru Miejskiego w Gliwicach i Bartłomiejowi Barczykowi za zdjęcie „Grawitacja” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Drugą Nagrodę otrzymał Sebastian Góra za zdjęcie „Scalenie” z Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, ze spektaklu „Billy’s Violence” Needcompany w reżyserii Jana Lauwersa. Jury przyznało także dwa Wyróżnienia dla Natalii Giedryś za zdjęcie „Jestem (Cicha ekstaza istnienia)” z Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi i Marka Zakrzewskiego za zdjęcie „Nadzieja” z Teatru Animacji w Poznaniu.
W kategorii „zestaw dokumentujący przedstawienie” pierwsza nagroda trafiła do Maurycego Stankiewicza za zestaw ze spektaklu „Expiria” (choreografia: Agnieszka Kryst, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Nowy Teatr w Warszawie oraz Art Stations Foundation z Poznania). W omawianej kategorii jurorzy nie przyznali II nagrody. Zdobywcami dwóch równorzędnych III Nagród, zostali Przemysław Jendroska za zestaw ze spektaklu „Pokora” (reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach) oraz Wojtek Szabelski za zestaw ze spektaklu „Biblia. Próba” (reż. Jernej Lorenci, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu).
Konkurs Fotografii Teatralnej, który spotyka ze sobą najważniejsze i najciekawsze prace fotograficzne odsłaniające polskie życie teatralne, organizowany jest od 2015 roku. Ma charakter otwarty. Każdy uczestnik może zgłosić prace w dwóch kategoriach: „teatralne zdjęcie sezonu” oraz „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”, którego premiera odbyła się w danym sezonie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca w ramach Teatralnego wieczoru sztuk w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Wstęp wolny.